علم بهتر است یا ثروت؟
1395-05-30
مرگ
1395-05-30

۲۹ روز با ماه عسل

۲۹ روز با ماه عسل

خداوند دنبال بهانه است تا ما را ببخشد و در مسیر بخشش خیلی فرصت ها به ما می دهد؛ “رمضان” امسال هم از آن بهانه ها بود که ۲۹ روز به ما فرصت داده شد تا خود را اصلاح کنیم؛ ترک کنیم گناهان را، درک کنیم گرسنگان را تا آماده شویم برای ۱۱ ماه دیگر. رمضان ماهی است که در ۱ ماه ما را آماده می کند برای ۱۱ ماه بعد تا همیشه مثل رمضان باقی بمانیم در آگاهی و بیداری، و خود را از زشتی ها دور کنیم، زشتی هایی که روح، فکر و جسممان ممکن است به آنها آلوده شود.


بله، ماهی که عسل بود تمام شد؛ برخی طعم آن را چشیدند و کامشان شیرین شد و برخی نه، برخی گرسنگی و تشنگی را چشیدند اما روحشان سیراب نشد و برخی در کنار گرسنگی و تشنگی روحشان نیز سیراب شد و پاک کردند خود را از هر چه پلیدی و زشتی است؛ و در “شب های قدر” برخی بیدار ماندن و برخی بیدار شدن تا همیشه؛ خوشا به حال آنها که بیدار شدند. باید ۱۱ ماه دیگر منتظر بمانیم تا ماه عسل دیگری از راه برسد؛ چه خوب است از همین حالا یک بار دیگر به خداوند و خودمان قول مردانه بدهیم تا آنچه گفته است را انجام دهیم، تا به آنچه او از ما خوسته است تبدیل شویم، چرا که او از ما خواسته تا بهترین باشیم.


جا داره یادی کنم از برنامه “ماه عسل” با اجرای بی نظیر “احسان علیخانی” دوست داشتی که تمام شد؛ برنامه ای که بهترین فرصت بود برای دیدن قهرمان ها و معجزه های خدا. آنها که توانستند خود را از خیلی چیزها و مسیرهای اشتباه نجات دهند و دوباره به مسیر صحیح زندگی خود بازگردند و عده ای دیگر زندگیشان معجزاتی را با خود به همراه داشت که واقعا انسان را به شگفتی می انداخت.

شاید بهترین درسی که از برنامه ماه عسل می توان آموخت این باشد: “در هر موقعیتی که هستیم می توانیم بهترین باشیم؛ هیچ موقع دیر نیست برای تغییر، تنها به یک تصمیم سرنوشت ساز نیاز است تا زندگیمان را برای همیشه عوض کنیم و به سمت موفقیت و خوشبختی گام برداریم، بدون شک خداوند هم در کنار ماست تا به ما کمک کند، چون خداوند دنبال بهانه است تا ما را ببخشد و با دست راست خود دست ما را بگیرد و رهایمان نکند”. شاید یکی از میهمان های بعدی ماه عسل در سال آینده شما باشید پس سعی کنید بهترین باشید.

بی انصافی است که از ۲ برنامه دیگر که آنها را هم در رمضان می دیدم و واقعا عالی بودند یادی نکنم:

عقیق:

برنامه “عقیق” که هر شب از شبکه ۵ سیما پخش می شد و اجرای آن را آقای “محسن آزادی” بر عهده داشت، که با مهمان هایی از کشورهای دیگر همراه بود. این میهمانان عزیز می آمدند و داستان زندگی خود را قبل از روی آوردن به اسلام تعریف می کردند، سپس از چگونگی آشنایی شان با اسلام و در نهایت پرداختن به آن برهه از زندگی شان که مسلمان شدند سخن می گفتند.


نوسفران:

سحرها هم زیبایی خودش را داشت؛ با برنامه “نوسفران” از شبکه ۲ همراه می شدم. هر چند این برنامه برای نوجوانانی است که به تازگی روزه گرفتن را شروع کرده اند اما قصه های آقای “سید جواد هاشمی” که اجرای برنامه را بر عهده داشتند، جوان و پیر نمی شناخت؛ قصه هایی زیبا، جذاب و پند آموز. خیلی جالب و دیدنی بود وقتی با بچه ها هم صحبت می شدند و گاهی صدای آشنایی به گوش می رسید؛ صدای “خسرو شکیبایی” بازیگر خوب کشورمان که خیلی وقت است دیگر پیشمان نیست، روحش شاد.


خدا قوت و دست مریزاد می گم به همه عوامل این برنامه های بسیار آموزنده.

عید فطر بر شما مبارک دوستان عزیز؛ باید شروع کنیم از امروز تا با کسی که قبل از ماه رمضان بودیم فرق کرده باشیم. حتما در این ۱ ماهی که گذشت چیزی در فکر و روحمان تکان خورده است تا ما را به خدا نزدیک تر کرده باشد؛ این از برکت این ماه است که به همه فرصت داده می شود برای تغییر خود و نزدیک تر شدن به خدا. ما بدون اینکه احساس کنیم خداوند در زندگیمان است سرگردان می شویم و عشق واقعی را تنها در نور خداوند که بر قلبمان تابیده است می توانیم پیدا کنیم، عشقی که اگر باشد تنهایی هایمان رنگ دیگری به خود می گیرد و آرامش در زندگیمان جاری می شود. موج عشق خداوند همیشه در حال آمدن به سمت ساحل دل ماست، این ما هستیم که باید پذیرای آن باشیم و آن را در آغوش بگیریم. از امروز قول بدهیم تا خدا را همیشه در کنارمان حس کنیم و به آنچه او گفته هر چقدر در توانمان است عمل کنیم، یک قول مردونه/ یا علی.

دانلود آهنگ “آرامش یعنی تو” با صدای “علی اکبر قلیچ”

دانلود موزیک ویدیوی “آرامش یعنی تو” با صدای “علی اکبر قلیچ”

متن آهنگ فارسی و انگلیسی تیراژ برنامه “عقیق” شبکه ۵ در سال ۹۵

چشمام ابر بارونه

دستامم یخ بندونه

عاشقت سرگردونه

قول میدم خوب شم اینبار…قول مردونه!.

Once it was all dark in my heart

No light was coming toward

The love i was looking forward

I could find all in your light

” در آن هنگام که در قلب من تماما تاریکی بود

و هیچ نورى به سویش نمی تابید

عشقی که در انتظار آن بودم

توانستم در نور تو بیابم”.

اگه تو نباشی با من

می میرم از تنهایی

می ترسم از فردایی

که بمونم من بی تو.

اگه بگیری دستامو

دستایی، که به دوریت عادت کرده

به دنیام، آرامش برمی گرده

آرامش یعنی تو.

♫♫♫

موج عشقت

به ساحل دلم خورد

نفهمیدم که چی شد

منو کی اینجا آورد.

Right at the time my hope is gone

My heart stops beating once

Youre not felt into my life

Oh lord forgive my wrongs

“دقیقا زمانی که امید من از بین رفته است

قلب من هنگامى که تو را در زندگی ام حس نکند

از تپیدن باز می ایستد

خداوندا خطاهاى مرا ببخش!”.

اگه بگیری دستامو

دستایی،که به دوریت عادت کرده

به دنیام،آرامش برمیگرده

آرامش یعنی تو.

موزیک مأموریت+

۱۳۹۵/۴/۱۸

منبع:

مأموریت+/ مقالات محمد کارگر مزرعه ملا

کمپین"دست های مهربان" سایت مأموریت+.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *