جاودانگی
1396-01-18
خلاصه کتاب استیو جابز
1396-01-18

کوله بار

وقتی در مسیر موفقیت قرار داشته باشی، یعنی کوله باری را با خود به همراه داری.

در این کوله بار چه چیزهایی باید باشد؟

نقشه ای که در آن مسیر زندگی خود را تعیین کرده ای، دانش و علمی که به تو نشان دهد چگونه باید این مسیر را طی کنی و تمام نیروهای درونی که همراه توست مثل: باور، ایمان، عزم و اراده، شجاعت، فروتنی، امید، اشتیاق، نظم و یادگیری و…

اگر این کوله بار را به همراه نداشته باشی، در میان راه توان ادامه مسیر را نخواهی داشت، تو می مانی و مسیری نیمه راه که می خواستی آن را تا آخر طی کنی و آن مسیر تنها مخصوص توست نه هیچکس دیگر.

اما گاهی با وجود این کوله بار، در اوج راه، خطراتی وجود دارد که پیش می آید که غفلت کنی و آنها را نبینی، در این جور مواقع چه باید کرد؟

تو مسیر موفقیت را قبل از شروع با توکل به خداوند آغاز کرده ای، آرامش داری که او به تو کمک می کند و وقتی تو با خطری مواجه می شوی که نمی توانی آن را ببینی دستان نامرئی خداوند به کمکت می آیند تا تو آن خطر را پشت سر بگذاری؛ دقیقا به فاصله چند ثانیه یا چند دقیقه، این اتفاق می افتد و انگار همه چیز نظم خودش را داشته است و خطری در کار نبوده.

چرا خداوند در آن لحظه واقعا سخت و نادیدنی به تو کمک می کند؟

چون تو به او توکل کرده ای، از مسیر درست در حال عبوری، همه جوانب کار را سنجیده ای و کوله بار با ارزشت همراه توست. او می داند تو تمام تلاشت را کرده ای و می کنی پس او نیز به وعده خود عمل می کند؛ معجزاتش را در زندگیت به کمکت می فرستد و تو را در پیشامدهای پیش آمده که راه گریزی از آنها نداری یاری می دهد. “این معجزه ایمان به کسی است که همیشه در کنار توست اما تو هیچ وقت او را نمی بینی”.

یادت باشد ممکن است تنها از این مسیر عبور کنی اما تا زمانی که کوله بارت همراه توست و نور خداوند در قلبت می درخشد تو هیچ چیز کم نداری. البته این به این معنا نیست که هیچ فرد دیگری با تو در این مسیر همگام نیست، بلکه به این معناست که تو به عنوان کسی که مسیر درست را انتخاب کرده ای جلوتر از دیگران حرکت می کنی و دیگران چون به تو و کارهایت باور دارند به دنبالت می آیند و یا نظاره گر تو هستند.

و خستگی راه طبیعی است، چرا که پیمودن هیچ راه با شکوهی در جهان آسان نیست؛ نیروهای درونی انسان و مخصوصا ایمان بالاتر از سختی ها و خستگی ها هستند، کوله بارت به تو کمک می کند خستگی را نیز پشت سر بگذاری و ادامه دهی تا به موفقیتی که آرزویش را داری برسی.

پس کوله بارت را اگر نبسته ای به درستی ببند و در مسیر درستی که در پیش گرفته ای ادامه بده قطعا به مقصد باشکوهی میرسی.

۱۳۹۶/۱/۱۸

منبع:

مأموریت+/ مقالات محمد کارگر مزرعه ملا

 

 

کمپین"دست های مهربان" سایت مأموریت+.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *