طعم خوش آزادی
1396-01-10
سکوت و آرامش
1396-01-10

پیر فرزانه

در کلبه ی خود بود، لبخندی بر لب داشت و به آرامی چند تکه چوب در شومینه گذاشت. به سمت قفسه کتاب هایش رفت و کتابی را از میان صدها کتاب قطور و با ارزش بیرون آورد و بر روی صندلی چوبی خود نشست و در زیر نور شمعی بزرگ که کلبه را به خوبی روشن کرده بود به مطالعه کتاب قدیمی مشغول شد. گاهی از پنجره به بیرون نگاه می کرد چرا که ماه محیط بیرون از کلبه را قابل دیدن کرده بود و کوه ها و درختان پیدا بودند و…

“پیرِ فرزانه” یکی از شخصیت های مهم کتابی است که در حال نوشتن آن هستم و می خواهم در سال آینده تمرکز خود را بر روی نوشتن آن بگذارم. او به علت سال های طولانی زندگی، سفرهای زیاد، دانش و علمی ناب و بی همتا دارد و پُر از حکمت و دانایی ست و می تواند بهترین و صحیح ترین پاسخ را به هر سوالی بدهد.

همه ما عاشق اینگونه پیرهای فرزانه هستیم که همچون پدر و رفیقی دلسوز، مهربان و دنیا دیده در مسیر زندگی راهنمای راهمان باشند و به پرسش های ما پاسخ صحیحی بدهند؛ به پرسش های که ممکن است تا حدودی پاسخ آنها را بدانیم اما هنوز مطمئن نیستیم پاسخی که می دانیم درست ترین پاسخ است یا نه.

دوستان عزیز، اگر شما در کلبه ی پیرِ فرزانه بودید چه سوال هایی از او داشتید؟. سوال های اساسی که در زندگی به آنها فکر می کنید و هر نوع اندیشه فلسفی که دارید را برایم در فرم زیر ارسال کنید تا محتوای کتاب غنی تر شود، ممکن است سوال شما سوال هزاران و میلیون ها انسان دیگر در سراسر جهان باشد که پس از چاپ این کتاب و خواندن آن پاسخ صحیح پرسش های مهم زندگی خود را متوجه می شوند و به سمت موفقیت و خوشبختی واقعی رهسپار خواهند شد. شاید این کتاب اولین کتابی باشد که اینگونه نوشته می شود که مخاطبانش در نوشته شدن آن مشارکت دارند؛ خوشحال می شوم که در نوشتن کتاب همفکری داشته باشید.

۱۳۹۵/۱۱/۸

منبع:

مأموریت+/ مقالات محمد کارگر مزرعه ملا

کمپین"دست های مهربان" سایت مأموریت+.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *