فلسفه مأموریت+

ارسال شده توسط محمد کارگر مزرعه ملا

فلسفه مأموریت+:

قبل از اینکه فلسفه‌ی مأموریت را توضیح دهیم، بهتر است اول تعریف فلسفه را با هم مرور کنیم: “فلسفه تفکر است، تفکر درباره‌ی کلی‌ترین و اساسی‌ترین موضوعاتی که در جهان و در زندگی با آنها روبرو هستیم؛ فلسفه در پی دستیابی به بنیادی‌ترین حقایق جهان هستی است”.

فلسفه‌ی مأموریت+ می گوید که: “تمام انسان ها در زندگی خود یک مأموریت مهم دارند که باید آن را پیدا کنند و برای انجام آن در تلاش باشند، آن زمان است که زندگی‌شان معنای واقعی به خود می گیرد و موفقیت های بزرگی به وجود می آیند”.

سال ۸۸ فلسفه‌ی مأموریت را در زندگی‌ام کشف کردم و پس از آن در سال ۸۹ با افتتاح سایت مأموریت+ در تلاشم تا این موضوع را بیاموزانم که: “پیدا نمودن مأموریت زندگی خود و قدم برداشتن در مسیر صحیح برای انجام آن شاه کلید موفقیت و خوشبختی است”.

در این سال ها که به تحقیق و پژوهش درباره‌ی مأموریت شخصی زندگی هر انسان مشغول بودم، افراد مختلفی مأموریت را با نام های مختلفی بیان می کردند: عده ای به آن می گفتند “بزرگ ترین هدف و آرمان زندگی”، عده ای می گفتند “رسالت ما در زندگی، رسالت فردی در زندگی، رسالت شخصی در زندگی”، عده ای گفته بودند “طرح الهی”، عده ای نیز به آن می گفتند”افسانه‌ی شخصی” و عده ای دیگر گفته بودند”استعداد، استعداد درونی، استعداد ویژه و یا استعداد برتر هر انسان”؛ اما همه مقصودشان همان مأموریت شخصی زندگی هر انسان در جهان بود که باید از آن آگاهی پیدا کرد و آن را به درستی انجام داد.

کسانی که در جهان نام آنها پُر آوازه شده است، به خاطر این می باشد که دانسته اند در این جهان مأموریت‌شان چیست، پس از دانستن این موضوع تلاش خود را در راستای انجام مأموریت‌شان گذاشتند و به دستاوردهای بسیار با ارزشی رسیدند که نه تنها برای خودشان مفید بوده، بلکه برای مردم سراسر جهان نیز مفید و با ارزش بوده است؛ این داستان همچنان ادامه دارد، در حال حاضر نیز افرادی که می دانند مأموریت‌شان در زندگی چیست و برای انجام آن در تلاش هستند، در حال تأثیر گذاشتن بر جهان و درخشیدن می باشند و تلاش آنها برای انجام مأموریت‌شان باعث می شود کارهای مفید و با ارزشی انجام دهند و موفقیت های بزرگی برای آنها به‌دست آیند.

ما در سایت مأموریت+ بر این باوریم که خداوند نه تنها هیچ چیز را در جهان هستی بی دلیل خلق نکرده است بلکه هیچ انسانی را بی دلیل به این جهان نفرستاده است و همه‌ی ما انسان ها برای انجام مأموریتی به این جهان پا گذاشته ایم تا به سهم خود باعث آباد شدن زمین شویم، اما تعداد کمی از انسان ها در طول تاریخ به این موضوع پی برده اند، اهمیت آن را درک کرده اند، مشغول انجام مأموریت خود در زندگی بر روی زمین شده اند، به موفقیت های بزرگی دست یافته اند و کارهای مفید و با ارزشی برای بشریت انجام داده اند. این یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که هر فرد باید از آن در زندگی خود آگاهی داشته باشد: “دانستن مأموریت خود در زندگی و سپس تلاش برای انجام آن در مسیر صحیح”. بسیاری از انسان ها از مأموریت خود دور مانده اند و نمی دانند در این جهان چه مأموریتی دارند، به همین علت است که از زندگی خود لذت نمی برند، از این شاخه به آن شاخه می پرند، کارهای مختلفی را انجام می دهند اما رضایت قلبی از انجام آنها ندارند و گاهی سپری شدن روزها و شب ها را بدون هیچ دستاورد مفید، با ارزش و بزرگی نظاره می کنند، چرا که در جایگاه درست خود قرار نگرفته اند.

برای مثال پیامبران مأموریت داشتند تا راه هدایت را به انسان ها نشان دهند و آنها را از بدی ها بازدارند. در قرآن کریم آمده است:

تو مأموریت عالم رویا را انجام دادی، ما نیکوکاران را چنین نیکو پاداش می دهیم/ صافات- ۱۰۵

و ما تو را به رسالت برای مردم فرستادیم و تنها گواهی خدا کافی است/ نساء – ۷۹

حضرت داود(ع) نیز از خداوند پرسید: “یا رب لماذا خلقت الخلق؟” پروردگارا! چرا آفریده ها را پدید آوردی؟، پاسخ آمد: “لما هم علیه” برای آنچه آنان برآنند “برای قابلیت هایی که دارند”/ عوالی اللئالی ج۴ ص۷۱۱. هدف آفرینش آنها این است که استعدادهایی که شخصیت آنها بر اساس آن شکل گرفته، شکوفا گردد و به منصه ظهور برسد.

همان‌طور که در فلسفه‌ی وجودی سایت مأموریت+ نیز گفته شد، خداوند در آخرین کتاب آسمانی خود قرآن فرموده است که:

“خدای ما آن کسی است که همه‌ی موجودات عالم را نعمت وجود خاص خودش بخشیده و سپس*به راه کمالش*هدایت کرده است/ طه- ۵۰

بگو که هر کس بر حسب ذات و طبیعت خود عملی انجام خواهد داد و خدای شما به آن‌که راه‌یافته‌تر است*از همه کس* آگاه‌‌تر است/ اسراء- ۸۴

آیا پنداشتید که شما را بیهوده آفریده‏ایم و اینکه شما به سوى ما بازگردانیده نمى‏شوید/ مؤمنون- ۱۱۵

ما این آسمان و زمین و آنچه را که میان آنهاست به باطل نیافریده‌ایم/ ص- ۲۷

او شما را از زمین آفرید و از شما آبادانی زمین را طلب کرد/ هود- ۶۱

برای هر کدام از شما راه جداگانه ای قرار داده ایم/ مائده- ۴۸″

بنابراین مطمئنا وجود هر یک از ما در این جهان برای انجام مأموریتی است و در آموزه های اسلامی ما نیز به گونه های مختلف به این موضوع اشاره شده است و افراد شناخته شده‌ی بسیاری از سراسر جهان به گونه های مختلف این موضوع مهم اشاره کرده اند.

مردم همانند معدن های طلا و نقره هستند/ رسول خدا(ص)

از گردش روزگار، گوهر مردان آشکار می شود/ امام علی(ع)

خدایا مرا در راهی خرج کن که مرا برای آن آفریدی/ حضرت زهرا(س)

به تعداد افراد آدمی، در کره‌ی زمین و در کُل تاریخ هدف و مقصد است، هر کسی زندگی خودش و ویژه ویژه‌ی خودش/ دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی

زندگی اندک اندک به هر کس می فهماند چه کاره است/ گوته

هرکس به قصد انجام وظیفه‌ی معینی خلق شده است و هیچ‌کس جز او توان انجام این مأموریت را ندارد. درک این حقیقت بسیار مهم است. شما زاده شدید تا به دلیلی خاص از سایرین متمایز شوید، تا کاری کنید که برای همیشه در اذهان باقی بمانید، تا منشأ اثری باشید که هرگز فراموش نمی شود. شما برای انجام کاری خلق شده اید که هیچ‌کس جز شما نمی تواند آن را انجام دهد. تک تک افراد بشر برای تحقق کاری خلق شده اند که هیچ‌کس جز خود او نمی تواند به انجام برساند/ دکتر مایلس مونرو

شما با پیدا نمودن مأموریت خود در زندگی یکی از مهم‌ترین قدم ها را برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی در زندگی‌تان بر خواهید داشت. ما در سایت مأموریت+ به شما کمک می کنیم مأموریت خود را در جهان به درستی پیدا کنید و از مسیر صحیح آن را به درستی انجام دهید، آن زمان خواهید دید چگونه همچون ستاره ای این بار در زمین خواهید درخشید؛ این مأموریت ماست: “موفقیت شما”.

برخی از مأموریتی ها:

گفته های چند نفر از کسانی که ما آنها را می شناسیم و توانستند با پیدا نمودن مأموریت‌شان در جهان تأثیرگذار باشند، بدرخشند، از زندگی خود یک شاهکار بسازند، کارهای مفید و با ارزشی انجام دهند و به موفقیت های بزرگی دست یابند.

دکتر علیرضا آزمندیاندکتر علی رضا آزمندیان: “من اینک به عنوان قائم مقام خدای رحمان و به عنوان جانشین او روی کره‌ی زمین مأموریت یافتم تا در مسیر شکوفایی کمال خود را از نو تعریف کنم و به رمز و رازی که بین من و خدای کریم است پی ببریم و در یک عروج الهی و پرواز خدایی از بُعد زمینی و خاکی خود رها شوم و به بُعد افلاکی و آسمانی خود ارتقا پیدا کنم و به کمال برسم و به این توفیق بزرگ الهی که معاشقه از نزدیک با خداوند است دست پیدا کنم”.

“زندگی یک مأموریت است با اهداف و آرمان های مختلف، ابعاد زندگی ما عرصه های این مأموریت را تعریف می کنند. نا رضایتی از شرایط موجود عامل بزرگی برای رسیدن به بینش بهتری است. راضی نباشید از زندگی‌تان تا تمام جریان زندگی‌تان عوض شود. بپرس از خودت: کجا بودی، کجا هستی، چه می جویی، حال ندای درونی ما چه می گوید؟”.


استاد احمد حلتاستاد احمد حلت: بزرگی در جهان میگه: “کسی که چرایی زندگی را یافته، با هر چگونه ای خواهد ساخت”. خانم ها و آقایان همین امشب معلوم کنید، از خداوند پرسش کنید، قبل از خواب بپرسید: “خدایا مأموریت من در این جهان چیه؟”.

مهم نیست که چه جایگاهی دارید، مهم نیست که کجا می خواهید بروید، حتی یک آبدارچی در یک کمپانی، در یک شرکت، در یک سازمان، می تواند یک رسالت شخصی بزرگ داشته باشد.

من مأموریت خودم را تعریف کردم: “دادن نشاط و شادابی به مردم جهان”، با همه عشقم پای رسالتم وایسادم؛ شما رسالتتون چیه؟.

ویدئوی متن


حکیم ارد بزرگ

حکیم اُرد بزرگ: “آنکه در بیراهه قدم بر می دارد آرمان و هدف خویش را گم کرده است”.


محمود معظمی

محمود معظمی: “همه‌ی انسان ها دارای مأموریت منحصر به فردی در زندگی هستند که مأموریت هر کس جدا از مأموریت دیگران است. مأموریت زنبور تولید عسل و مأموریت گُل تولید شهد است. اگر انسانی مأموریت خود را در زندگی بشناسد می تواند تا سرحد کمال پیشرفت کند و شاهد موفقیت را در آغوش بگیرد. مأموریت انسانی که خلیفه و جانشین خداوند است چیست؟؛ مأموریت کسی پزشک شدن و کس دیگر کشاورز شدن است تا در آن کارها موفق باشند. اگر شما هم بتوانید بدانید مأموریت شما چیست آثار خارق العاده ای بر زندگی شما دارد؛ راستی آیا از مأموریت و توانایی های خود آگاهی دارید تا بتوانید آنها را شکوفا کنید؟”.


دکتر شاهین فرهنگ

دکتر شاهین فرهنگ: “قانون دارما می گوید هر موجودی در دنیا وظیفه ای دارد، همه‌ی ما انسان ها موجوداتی هستیم با مأموریت های منحصر به فرد؛ تک تک ما آدم ها آنقدر ارزشمندیم که اگر نباشیم پازل جامعه بهم می‌خورد. تک تک ما با رسالت و مأموریت خاصی به این دنیا آمدیم، باید بگردیم و آن را پیدا کنیم. ما آمدیم که خوب باشیم و خدمت کنیم، آمدیم که از من به ما برسیم. ببین چه کار می توانی بکنی؟ چطور می توانی دست مردم را بگیری؟ کمکی بکنی و سنگی را از سر راهشان برداری؟ من و شما مسئولیم در قبال تمامی آدم هایی که دور و بر ما هستند”.


مصطفی شاملویی: “انسان را اگر در یک دایره فرض بگیریم هر کسی نزدیکِ نزدیکش را می بیند، ولی وقتی شما یک هدفی خارج از محیط دایره داشته باشید، از این هدف های کوچک خیلی راحت می گذرید و اینها را تبدیل به پله برای خودت می کنی، دیگه مقصدت نمیشه، فقط می خوای زود پرش کنی و خیلی هم راحت با مشکلاتت کنار میای”/ مخترعی با بیش از ۷۰۰ اختراع


عباس برزگر

عباس برزگر: “چون عاشق کارم بودم دلم می خواست این کار رو ادامه بدهم، چون فکر می کردم اون روزنه ای که همیشه تو دنیای سیاه خودم دنبالش می گشتم پیدا کردم؛ شغلی به این پرستیژی و خوب”/ یکی از موفق‌ترین کارآفرینان در زمینه‌ی بوم‌گردی


%d9%85%d9%88%d9%84%d8%a7%d9%86%d8%a7-%d9%87%d8%b1-%da%a9%d8%b3%db%8c-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d9%87%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%86%d8%af%d8%8c-%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%a2%d9%86مولانا: “هر کسی را بهر کاری ساختند، میل آن را در دلش انداختند”.


%d8%ac%d9%88%d8%a7%d8%af-%d9%82%d8%a7%d8%b1%d8%a7%db%8c%db%8c-%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%84%d8%aa-%d9%87%d9%85%d9%87-%d9%85%d8%a7-%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88جواد قارایی: “هدف اصلی تولید این مجموعه، انتقال آرامش و زیبایی طبیعت و طبیعت نشینان به هموطنانِ عزیزتر از جان بود؛ هموطنانی که لایق بهترین‌ها هستند و رسالت همه‌ی ما خدمت به ایران و ایرانیست؛ بنده در این ۵ سال که مجموعه‌ی مستند ایرانگرد ۱ و ۲ را تولید کردم، از عشق و روح و جانم برای تولید این دو مجموعه مایه گذاشتم و در تولیدات بعدی باز هم چنین خواهم کرد. مشکلات بسیار بود اما به خواست خداوند و انگیزه‌ بالا برای خدمت به هموطنان عزیزم در این راه از هیچ چیز کوتاهی نکردیم و با تمام وجود کار کردیم و این کوچک‌ترین وظیفه‌ی هر ایرانی برای وطن است. ایرانگرد محصول عشق است نه بودجه و زمان، چرا که با کمترین بودجه تولید شد و سود مادی برایم نداشت اما رضایت و حمایت هموطنان عزیزم بزرگترین سرمایه برای بنده بود. پاینده باد ایران و ایرانی”/ یکی از موفق ترین مستندسازان در زمینه‌ی گردشگری در ایران


%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%85-%d8%a2%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%a2%d9%84-%d8%a7%db%8c%d9%88%d8%a8-%d9%85%d9%86-%d9%87%d8%b3%d8%aa%d9%85-%d9%81%d9%82%d8%b7-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%db%8c%d9%86%da%a9

آزاده آل ایوب: “من هستم فقط برای اینکه خدمت کنم، رسالتی که رو دوشم گذاشته انجام بدم؛ اون رسالت رو انجامش بدم و برم”/ یکی از موفق‌ترین مجری های برنامه کودک در رسانه ملی کشور


تی. هارو اکر

تی هارو اکر: زندگی شما فقط محدود به شما نیست با دیگران سهیم شدن هم هست. این مأموریت شما از زندگی کردن در این لحظه در این زمین است. شما هم باید یک تکه پازل خود را اضافه کنید. اکثر مردم در نفس هایشان چنان غرق شده اند که همه چیز دور من و من و بیشتر من می چرخد. اما اگر شما می خواهید به معنای واقعی کلمه ثروتمند شوید فقط مربوط به شما نیست، شامل ارزش دادن به زندگی مردمان دیگر هم می شود. یکی از بزرگترین فیلسوف های زمان ما Buckmiste Fuller گفت: “دلیل زندگی ما این است که ارزش و بهایی به افراد نسل خومان و همچنین آیندگان بدهیم”. ما با استعدادهای طبیعی در این زمین خلق شده ایم، چیزهایی که طبیعتا خیر و خوبی ما در آنهاست. این هدایا به شما داده شده است فقط به یک دلیل: “استفاده کنید و با دیگران سهیم شوید”. پژوهش ها نشان می دهد که خوشحال‌ترین مردم کسانی هستند که از نهایت استعدادهایشان استفاده می کنند. یکی از قسمت های مأموریت شما در زندگی این است که هدایایتان را سهیم شوید و تا آنجا که ممکن است به افراد بیشتری ارزش و بها دهید. این یعنی تمایل به بزرگ بازی کردن دارید. اشتباه نکنید هر نفر در این کُره یک مأموریت دارد. اگر شما الان زندگی می کنید برای این، یک دلیل وجود دارد. ریچارد باخ در کتابش به نام “جاناتان مرغ دریایی” می پرسد: “وقتی که مأموریتم را کامل انجام دادم دیگر چه می خواهم بدانم؟”؛ جواب: “اگر شما هنوز نفس می کشید پس کارتان تمام نشده است”. من گواهی می دهم که اکثر مردم کارشان را انجام نمی دهند، به وظیفه‌ی خودشان وفا نمی کنند. من مردم زیادی را دیده ام که خیلی کوچک بازی می کنند و مردم زیادی که اجازه می دهند ترسشان بر آنها حکم کند. به همین دلیل است که اکثر ما با تمام قوای خودمان زندگی نمی کنیم، هم از جنبه‌ی زندگی خودمان هم از نظر کمک به دیگران.


پیر امیدیار

پِیر امیدیار: “مأموریت من این بود که فرصت‌ها را تا آن‌جایی که امکان دارد همه‌گیر کنم تا آن‌ها بتوانند توان بالقوه خود را بالفعل کنند”.


آلبرت انیشتین

آلبرت انیشتین: “من هیچ استعداد خاصی ندارم، فقط عاشق کنجکاوی هستم. چگونه کنجکاوی خودتان را تحریک می کنید؟ من کنجکاو هستم. مثلا پیدا کردن علت اینکه چگونه یک شخص موفق است و شخص دیگری شکست می خورد. به همین دلیل است که من سال ها وقت صرف مطالعه موفقیت کرده ام. شما بیشتر در چه مورد کنجکاو هستید؟، پیگیریِ کنجکاویِ شما رازی است برای رسیدن به موفقیت”.


استیو جابز

استیو جابز: “برای به انجام رساندن یک کار بزرگ باید به آن علاقه داشت و اگر هنوز آن چیز از دیدمان پنهان است باید دنبالش گشت و پیدایش کرد؛ ما به کمک کارایی های قلبمان پیدا شدنش را حس خواهیم کرد”.


جیم ران

جیم ران: “هر کدام از ما رسالتی بر عهده داریم. نوع بشر این فرصت معجزه آسا را در اختیار دارد که بتواند در زندگی هم نوع خود تحول ایجاد کند و او را از خواب غفلت بیدار سازد”.


کنت بلانچارد

کنت بلانچارد: “پیشنهادم این است که برای خود یک مأموریت شخصی در نظر بگیرید. این مأموریت به شما کمک می کند که متوجه شوید چه چیزی باعث می شود که شما از کار خود لذت فراوان ببرید بدون آنکه متوجه گذشت زمان شوید. درک این موضوع برای بعضی ها دشوار است، اما چرا زندگی‌تان صرف همان چیزی نشود که دوستش دارید؟، اگر از کاری که انجام می دهید لذت نبرید، چطور می توانید در آن کار واقعا موفق باشید؟”.


مارک تواین

مارک تواین: “دو روز مهم در زندگی شما وجود دارد: روزی که متولد می شوید و روزی که می فهمید چرا متولد شده اید”.


آنتونی رابینز

آنتونی رابینز: “شما مأموریت و مسئولیتی ویژه را در برابر خودتان و دیگران به دوش دارید و پیش از هر چیز و هر کس در برابر خودتان مسئول هستید”.


نیل دونالد والش

نیل دونالد والش: “مأموریت شما در روی کره‌ی زمین همان مأموریتی است که خودتان برای خودتان تعیین می کنید، زندگی شما همان چیزیست که خودتان مشخص می کنید و هرگز کسی نمی تواند در مورد آن داوری کند”.


وارن باخ

ریچارد باخ: “این هم آزمونی برای آنکه بدانیم مأموریت شما بر روی زمین به پایان رسیده یا نه: اگر زنده هستید پس هنوز رسالت شما تمام نشده است”.


روی دیزنی

روی دیزنی: “هنگامی که مأموریت خود را در زندگی می دانید تصمیم‌گیری خیلی سخت نیست”.


افلاطون

افلاطون: “جایی هست که جز تو هیچ‌کس نمی تواند آن را پُر کند، کاری هست که جز تو هیچ‌کس قادر به انجامش نیست”.


ناپلئون هیل: “در این بخش چند عامل مهم در ارتباط با هدف اصلی و مهم زندگیتان مطرح می شود. نخست اینکه چنین هدفی در حقیقت باید بزرگترین هدفتان در زندگی باشد. هدف اصلی و مهم زندگیتان در حقیقت همان هدفی است که در مقایسه با اهداف دیگر برای شما ارزشمندتر است و آرزو دارید به آن برسید. همچنین قصد دارید ثمره های دست یابی به آن را از خودتان به یادگار بگذارید. هدف اصلی و مهم زندگیتان به راستی باید چنین باشد. من به اهداف فرعی و کوچک زندگیتان اشاره نمی کنم. منظور من در حقیقت هدف اصلی و مهم شما در سراسر زندگیتان است. من تصور می کنم شما به این دنیا آمده اید تا کاری سازنده را انجام دهید و به هدفی ارزشمند برسید”/ گوشه ای از کتاب زندگی هدفمند


اندر متیوس: “مأموریت ما در زندگی بی مشکل زیستن نیست، با انگیزه زیستن است”.


پائولو کوئلیو: “نیروهایی هستند که روح و اراده‌ی ما را آماده می کنند، چون در این سیاره یک حقیقت بزرگ وجود دارد: هر که باشی و هر کار کنی، وقتی چیزی را از ته دل طلب می کنی، از این رو است که این خواسته در روح جهان متولد شده، این مأموریت تو بر روی زمین است. تحقق بخشیدن به افسانه‌ی شخصی یگانه وظیفه‌ی آدمیان است، همه چیز تنها یک چیز است و هنگامی که آرزوی چیزی را داری، سراسر کیهان هم‌دست می شود تا بتوانی این آرزو را تحقق بخشی. باید بیاموزی زندگی به همین وابسته است و اگر نتوانم؟، در حال زیستن افسانه‌ی شخصی ات می میری. این بسیار بهتر از مردن همچون میلیون ها آدم دیگر است که هرگز نمی دانند افسانه‌ی شخصی وجود دارد. مهم نیست چه می کنی، هر کسی بر روی زمین همواره تجلی بخش بنیادی‌ترین رسالت در سرگذشت جهان است و اغلب این را نمی داند. به راستی زندگی برای کسی که افسانه‌ی شخصیش را می زید سخاوتمند است”/ گوشه هایی از کتاب کیمیاگر


فلورانس اسکاول شین: “هنگامی که آدمی آگاهی از طرح الهی زندگی خویش را بطلبد، چه بسا در زندگی خود با دگرگونی هایی عظیم رویارو شود، زیرا قریب به اتفاق انسان ها از طرح الهی زندگی خود دور افتاده اند. والاترین خواهش آدمی آگاهی از طرح الهی زندگی خویشتن است، زیرا چه بسا کوچکترین تصوری از آن نداشته باشد، چرا که شاید صاحب استعدادی باشد شگفت انگیز منتها نهفته در ژرفترین زاویه وجود. پس آدمی باید چنین بطلبد: جان لایتناهی، راه ظهور طرح الهی زندگی‌ام را بگشا، بگذار تا هم اکنون نبوغ درونم عیان و بیان شود. بگذار تا هم اکنون آن طرح کامل را به چشم ببینم. مهم‌ترین هدف زندگی به انجام رساندن طرح الهی است”.


چارلی چاپلین: “در دنیا جای کافی برای همه هست، پس به جای اینکه جای کسی را بگیری سعی کن جای خودت را پیدا کنی”.


پول سولمان: “من معتقدم هر انسانی برای انجام رسالتی به این جهان آمده است و این رسالت چیز کوچک و بی ارزشی نیست، چون در آن صورت شایسته‌ی وجود شما نخواهد بود. شما برای ایفای نقش اساسی وارد زندگی این جهان شده اید، وظیفه ای در خور حضورتان”.


رومی: “چیزی است در جهان که هرگز نباید فراموش شود، اگر همه چیز را فراموش کردید و این یکی را نه، دیگر هراسی نخواهید داشت: آدمیان برای انجام وظیفه ای بدین جهان آمده اند و این مقصد آنان است، اگر آن را انجام ندهند چنان است که هیچ نکرده اند”.


وانگ تای یو: “اگر می خواهیم واقعا انسان باشیم کاری هست که همواره باید انجام دهیم و موفقیت واقعی هر کار دیگری بسته به انجام آن است”.

و…

مأموریت در لغت‌نامه دهخدا اینگونه تعریف شده است: “کاری که انجام آن از سوی مقامی واگذار و خواسته شده است”؛ بنابراین هر یک از ما از طرف خداوند برای انجام مأموریتی مهم پا به جهان گذاشته ایم تا به سهم خود باعث آباد شدن آن شویم.

سایت مأموریت+ جایی است برای افرادی که به دنبال مأموریت خود در زندگی می گردند، کسانی که به دنبال این موضوع هستند که واقعا دلیل خلقتشان چیست و می خواهند در زندگی انسانی موفق، خوشبخت و تأثیرگذار باشند. رسالت سایت مأموریت این است که به کاربران*مخاطبین و اعضای مأموریتی* خود کمک کند تا آنها در رسیدن به مأموریتی که خداوند در این دنیا بر عهده‌ی آنها گذاشته است پی ببرند و به آنها کمک کند تا از مسیر صحیح مأموریت خود را به درستی انجام دهند، به خواسته های*اهداف، رویاها و آرزوها* خود در زندگی برسند و فرد موفق، خوشبخت و تأثیرگذاری در جهان باشند.

شما هم می توانید همراه با سایت مأموریت+، مأموریت خود را در جهان پیدا کنید و برای انجام آن در مسیر صحیح با آگاهی، علم و دانش به پیش بروید و در تلاش باشید، سپس مأموریتی بعدی باشید که همچون ستاره ای در جهان می درخشید.

مأموریت+/ مرجع و پیشگام در “پیدا نمودن مأموریت خود در زندگی”

منبع:

مأموریت+/ مأموریت ما موفقیت شما است.

مطالب مرتبط:

موضوع درس امروز مأموریت

با کشف استعدادهایت دنیای خود را زیباتر کن

با مأموریت قله موفقیت را فتح خواهی کرد

مأموریت خانم آزاده آل ایوب

مأموریت استاد احمد حلت

مأموریت آقای داود میرباقری

ای کی گای شما چیست؟

پیر امیدیار

بدانیم مأموریت فرزندمان در این دنیا چیست

برای رسیدن به هر مأموریت، هدف، آرزو و رویایی اول باید تغییر را از خودمان شروع کنیم

مأموریت رامبد جوان و برنامه خندوانه چیست؟

خودت باش

در صحنه ی زندگی تماشاچی نباش

عصرِ جدیدِ زندگیِ تو چه زمانی آغاز می شود؟

چگونه در انجام مأموریتمان در زندگی موفق باشیم؟

بررسی یک مأموریتی جوان و دلایل موفقیتش

چگونه متوجه شویم در راستای انجام مأموریت خود در زندگی گام برمی داریم؟

طرح الهی چیست و چرا موضوع بسیار مهمی در زندگی هر یک از ما می باشد؟

چگونه خود را شکوفا کنیم؟

دنیا تا همیشه به مأموریتی ها بدهکار است

چگونه مسیر خود را در زندگی پیدا کنیم؟

مهارت با استعداد چه تفاوتی دارد و چرا دانستن این موضوع مهم است؟

 

کمپین"دست های مهربان" سایت مأموریت+.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *