زندان
1396-01-11
زمستان
1396-01-11

دنیای فکری

این موضوع یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کنیم: ما در چه دنیایی زندگی می کنیم؟، پاسخش مشخص است بر روی کره زمین و آن را خداوند به زیباترین شکل ممکن آفریده است. اما بیایید کمی جلو تر برویم: ما در چه “دنیای فکری” زندگی می کنیم؟؛ آیا فکرمان را همانند زمینی که خداوند آن را به بهترین شکل ممکن آفریده است، ساخته ایم؟، خُب این بستگی به خود ما دارد. اگر آن را هر روز با دانش، علم و آگاهی ناب تغذیه کرده باشیم، بله، اما اگر هر اندیشه اشتباهی را در آن راه داده باشیم و آن را تأیید کرده باشیم و جزئی از دنیای فکری ما شده باشد اشتباه کرده ایم، آن را به بهترین شکل نساخته ایم.

برای موفقیت از هر چیز دیگری به شما بگویم فایده ای ندارد، تا زمانی که “دنیای فکری” ما به خوبی ساخته نشده باشد نمی توان از مهارت های دیگر به درستی استفاده کرد حتی اگر به خوبی آن مهارت ها را یاد گرفته باشیم. مهارت های دیگر بر روی این بنیان قرار می گیرند که باعث موفقیت، پیشرفت و رشد ما می شود یعنی بر روی بنیان دنیای فکری ما.

به نظر شما چه چیز باعث رشد دانه های گندم می شود. حتما تا به امروز سبزه عید را آماده کرده اید، به آن با دقت نگاه کنید، عامل رشد این دانه های زیبا در کنار هم چیست؟؛ آب؟، هوا؟، نور؟، دما؟. کدام یک؟، همه با هم؟.

این دانه های زیبا دنیای درونی داشته اند که آماده ی رشد بوده است. آنها آماده بودند تا در شرایط رشد قرار بگیرند تا دنیای درونی زیبای خود را به بیرون منتقل کنند. بدون آن دنیای درونی اگر تمام شرایط رشد مثل: آب، هوا، نور، دما به بهترین شکل در کنار هم قرار می گرفتند آن دانه ها نمی توانستند رشد کنند. یعنی عامل اصلی رشد از درون این دانه ها شروع شده است و پس از قرار گرفتن آنها در بستری مناسب شروع به رشد کرده اند و همچنان این رشد را ادامه می دهند تا هر کجا که می توانند؛ و این خیلی مهم است: “تا هر کجا که می توانند”.

خب اگر ما نتوانسته باشیم دنیای فکریمان را به بهترین شکل ممکن بسازیم، هیچ موقع نمی توانیم رشد کنیم، به موفقیت برسیم؛ حتی اگر شرایط رشد و رسیدن به موفقیت برای ما فراهم شده باشد، نمی توانیم.

وقتی دنیای فکریتان را ساختید آن موقع اتمسفر موفقیت خود را ایجاد کنید تا به خوبی از آن محافظت نمایید.

زمستان در حال بستن کوله بار خود است و بهار نزدیک است؛ امیدوارم در این روزهای پایانی سال حال دنیای فکریتان خوب خوب باشد.

۱۳۹۵/۱۲/۲۰

منبع:

مأموریت+/ مقالات محمد کارگر مزرعه ملا

کمپین"دست های مهربان" سایت مأموریت+.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *