پیشنهادهای ویژه به کارآفرینان و علاقمندان به شروع کارآفرینی
1397-07-27
شکرگزار باش
1397-07-27

عکس مقاله ی این هفته با خودش فلسفه ای به همراه دارد

نظر تو در موردش چیست؟

چه چیزهایی از آن می آموزی؟

از من بپرسی پاسخ می دهم: باید خیلی چیزها را بدانی تا رشد کنی؛ تا قسمتی از آن وجودِ عظیمِ درونیت در بیرون پدیدار شود، در بیرون از آن همه آبی که سراسرِ وجودت را فرا گرفته است. این آب در دنیای واقعی می تواند هر چیزی باشد، مثلا: رقبای زیاد، افراد منفی باف و کج اندیش و…

و درون، همه چیز به درون تو بستگی دارد و تو برای رشد و رسیدن به اهداف خود باید از درون تغذیه شوی؛ باورهای مثبت، نگرش درست و خیلی چیزهای دیگر که کاملا درونی هستند و مهم.

اگر دقت کرده باشی حتی یک درخت ریشه های عمیقی را در دل خاک دارد؛ از همان زمان که تصمیم به رشد می گیرد اول به درون خاک می رود و بعد آرام آرام سر از خاک بیرون می آورد، جالب اینکه هر چه بیشتر رشد می کند اول ریشه هایش را بیشتر به درون خاک می فرستد، چون به خوبی می داند بدون این رشد درون، آن رشدی که باید در بیرون داشته باشد را نخواهد داشت.

حتی خورشید از درون گرمای خودش را به بیرون منتقل می کند.

پس اول ظرفیت به دست آوردن اهداف بزرگ را در درونت کسب کن، عمیقا باور کن که در دنیای بیرونی به آنها میرسی و آنها را حفظ می کنی و افزایش می دهی، بعد تلاش کن آنها را به دست بیاوری، آن زمان هیچ چیز جلودارت نیست، نه رقبای زیاد، نه افراد منفی باف و کج اندیش و نه هیچ چیز دیگری نمی توانند مانع از رشد و رسیدن به اهداف تو شوند.

طبق تحقیقاتم در مسیر موفقیت، متوجه شدم، در رسیدن به اهداف ۲ گروه وجود دارند که به اهداف بزرگ و ماندگار نمی رسند:

گروه اول کسانی هستند که اصلا باور ندارند رسیدن به اهداف بزرگ شدنی است، اینها تکلیفشان مشخص است، نه باور دارند که می شود به اهداف بزرگ رسید و نه به آنها می رسند، همیشه تا آخر عمر در یک سطح محدود و معمولی زندگی می کنند، دلایل مختلفِ به ظاهر منطقی هم برای خودشان دارند، مثل: رقبای زیاد، افراد منفی باف و کج اندیش، نداشتن سرمایه، نداشتن حامی، متولد شدن در خانواده ای از قشر ضعیف جامعه و…

گروه دوم افرادی هستند که می خواهند به اهداف بزرگ برسند، باور دارند که به اهداف بزرگ می رسند، هیچ مانعی هم جلودارشان نیست، اما چون ظرفیت داشتن و نگه داشتنِ اهداف بزرگ را در درون خود ندارند یا به آنها نمی رسند و یا می رسند و خیلی زود آنها را از دست می دهند.

گر انگشت سلیمانی نباشد

چه خاصیت دهد نقش نگینی/ حافظ

و اما گروه سوم، گروهی که زبانزد خاص وعام هستند، افرادی که باور دارند به اهداف بزرگ می رسند، ظرفیت رسیدن به آن اهداف بزرگ را در درون خود دارند و یا بهتر بگویم در درون خود ایجاد کرده اند و وقتی با تلاشِ هوشمندانه در مسیر درست به اهدافشان رسیدند نه تنها آنها را از دست نمی دهند بلکه چندین برابر آنها را به دست می آورند، چون از رازی مهم خبر دارند، آنقدر از درون رشد می کنند که ظرفیت اهداف بزرگتر را در بیرون به دست می آورند و هر سال رشد بیشتر و بیشتری دارند.

حال این دنیای درونی و ظرفیت درونی که بسیار مهم هستند چیست و چطور باید آنها را به دست آوری؟

دنیای درونی آن بخش پنهان در وجود توست که باید آن را گسترش دهی و با گسترش آن ظرفیت درونی ات نیز افزایش پیدا می کند. باید مطالعه کنی، تفکر کنی و چیزهای نابی را بیاموزی که در بخش های مختلف زندگی ات*شخصی، خانوادگی، کاری و اجتماعی* از آنها استفاده کنی. خیلی از موضوعات مهم را در این مدت، در مقالات قبل و در دیگر بخش های سایت مأموریت+ توضیح داده ام که امیدوارم به آنها در مسیر زندگی ات توجه داشته باشی و خیلی موضوعات مهم دیگر را در ۳ کتابی که آنها را نوشته ام و در حال تکمیل هستند توضیح داده ام و همچنین بخش آموزشی سایت مأموریت+ که برای خود دنیایی دارد. اما فلحال، وقتی مأموریت خودت را در زندگی پیدا کردی، اهدافت را مشخص کردی، در مورد چگونگی رسیدن به آنها به مطالعه بپرداز؛ کتاب ها، سایت ها و افراد موفق و دارای علمی را پیدا خواهی کرد که می توانند به تو چیزهای مفیدی بیاموزند و من باور دارم اگر اول از همه، دنیای درونت را به درستی بسازی، از درون رشد کنی و ظرفیت رسیدن به اهداف بزرگ را کسب کنی، دنیای بیرونی ات نیز به درستی ساخته خواهد شد و هیچ مانعی در مسیر موفقیت سد راهت نخواهد بود و تو آنها را با درایت پشت سر می گذاری. فقط دقت داشته باش که این دو نباید با هم تناقض داشته باشند، باید به یک هارمونی*هماهنگی، تناسب* متعادل برسند و این هارمونی مثل مثال هایی که در این مقاله آورده شدند از درون تو شکل می گیرد و به بیرون منتقل می شود.

۱۳۹۷/۷/۲۷

منبع:

مأموریت+/ مقالات محمد کارگر مزرعه ملا

کمپین"دست های مهربان" سایت مأموریت+.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *