برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی پایدار و در حال رشد باید چه کارهایی انجام داد؟

چرا خیلی از ایده ها خاک می خورند؟
1395-04-01
آیا باید ساک ها را بست و رفت؟
1395-04-01

برای رسیدن به موفقیت و خوشبختی پایدار و در حال رشد باید چه کارهایی انجام داد؟

من سال ها در این مورد تحقیق کردم و در مسیر موفقیت و خوشبختی قدم گذاشتم، به این نتیجه رسیدم کتاب ها، سایت ها، مجلات و رسانه های بسیاری، برای موفقیت انسان ها تلاش می کنند اما یک موضوع کلیدی اینجا پنهان بود:

چگونه یک موفقیت و خوشبختی پایدار و در حال رشد داشته باشیم؟

این سوال خیلی کلیدی بود؛ پس از تحقیق فراوان به این نتیجه رسیدم برای داشتن یک زندگی موفق پایدار و در حال رشد باید از همان ابتدا قدم ها را درست بر روی نردبان موفقیت برداریم تا در آینده با مشکل مواجه نشویم. برایتان مثالی می زنم:

اگر یک معمار از همان ابتدا آجرهای اولیه را درست نچیند چه اتفاقی می افتد؟ مسلما دیر یا زود دیوار فرو می ریزد و این مصداق ضرب المثل: “خشت اول گر نهد معمار کج/ تا ثریا می رود دیوار کج” است. بنابراین اگر ما نتوانیم از همان ابتدا آجرهای موفقیت و خوشبختی را درست در کنار هم بچینیم دیر یا زود موفقیتمان تبدیل به شکست می شود.

برایتان مثال دیگری میزنم:

فردی به کارآفرینی علاقه دارد، مطلبی در مورد چگونه کارآفرین موفقی شویم؟ مطالعه می کند و عزمش را جزم می کند تا کارش را شروع کند، سپس بعد از شروع با مشکلات بزرگ و کوچکی روبه رو می شد که از راه می رسند و همین باعث دلسرد شدن او به کارش و شکست او می شود و هر چه او بیشتر می خواهد این دیوار را ادامه دهد و از ریختن آن اجتناب کند اما روزی این دیوار فرو خواهد ریخت چرا که از همان ابتدا آجرهای کارآفرینی را درست روی هم قرار نداده بود. ما درسایت مأموریت+ تلاشمان این است شما را به موفقیتی پایدار و در حال رشد برسانیم و به شما گام به گام کمک کنیم آجرهایتان را از همان ابتدا درست و اصولی بر روی هم بچینید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید، به خاطر همین بود که پس از ۴ سال سایت مأموریت تلاشی را که باید صرف موفقیت کاربرانش”مخاطبین و اعضاء”  می کرد را متوقف کرد چون اندیشیدم در مسیر پرواز با مأموریت ممکن است کاربران ما با مشکل روبه رو شوند، اما امروز خدا را شکر همه چیز به درستی کنار هم قرار گرفته تا یک سفر پُر از هیجان و موفقیت آمیز پایدار و در حال رشد داشته باشیم. در این ۴ سال که نسخه اولیه سایت مأموریت+ وجود داشت، چندی از مخاطبان به موفقیت هایی دست یافتند و مسیر را پیدا کردند ولی این آن چیزی نبود که می خواستم، چرا که هدفم این بود که موفقیت در زندگی کاربران سایت مأموریت+ پایدار باقی بماند و بتوانند پُر انرژی در مسیر موفقیت و خوشبختی قرار داشته باشند و رشد کنند نه اینکه متوقف شوند، به همین خاطر به تحقیق گسترده ای دست زدم تا مسیر را کامل و درست برای کاربران مأموریت آماده کنم و این مسیر در آینده مقابل اعضای سایت مأموریت+ قرار می گیرد تا از زندگی خود یک شاهکار بسازند. با کشف فلسفه مأموریت در سال ۸۸، بررسی ریشه ها در سال ۹۰، نظم در موفقیت در سال ۹۱ و تحقیقات گسترده بعدی برای پیدا کردن مسیر صحیح در سال های بعد، راه نورانی شد و مسیرِ صحیحِ موفقیت و خوشبختیِ پایدار و در حال رشد، برای همه نمایان.

۱۳۹۳/۸/۱۴

منبع:

مأموریت+/ مقالات محمد کارگر مزرعه ملا

کمپین"دست های مهربان" سایت مأموریت+.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *