…پرتویی از نور…
1397-05-19
بخش فرانچایزهای شرکت نامداران پارس ایساتیس در حال بررسی و راه اندازی
1397-05-19

بازیگر

بازیگر تویی

انتخاب شده ای که در فیلم واقعی زمین بازی کنی

نقشِ اولی

آمده ای که اتفاقات خوبی را برای خودت و دیگران رقم بزنی

از خودت داستانی واقعی بسازی که وردِ زبان ها شود و قهرمان زندگی خودت باشی

پشت سر بگذاری سختی ها و مشکلات را و به دستاوردهای با ارزشی برسی

نقش خود را در این فیلم واقعی چگونه بازی می کنی؟

مانند یک قهرمان که پایبند به ارزش هاست و یا نه، مانند یک شکست خورده؟؛ آخر می دانی، تفاوت این دو زمین تا آسمان است

خودت را دست کم نگیر

تو در میانِ این همه انسان یک ستاره ای، اگر قهرمانانه زندگی کنی و نقشت را به خوبی بازی کنی، دیگران هم می توانند ستاره باشند اگر قهرمانانه زندگی کنند و نقششان را به خوبی بازی کنند

محدودیتی برای هیچ کس وجود ندارد، محدودیت تنها در ذهن است و تو باید ظرفیتِ کسبِ موفقیت های بزرگ را در درون خودت ایجاد کنی تا در دنیای بیرونی به آنها برسی

به کارگردان این فیلم واقعی اعتماد کن، منظورم خداوند است

سال ها پیش به کشفی مهم رسیدم و آن را در کتاب مأموریت به خوبی توضیح داده ام: “او*خداوند* در این فیلم برای تمام انسان ها بهترین نقش ها را انتخاب کرده است و ما بازیگران اسمش را گذاشته ایم تقدیر و سرنوشت”

شاید یکی از سوال های مهم در زندگی ات این باشد: “پس چرا خیلی ها در این فیلم بازنده هستند؟، فقیر هستند؟ و با خیلی از مسائل و مشکلات دیگر روبرو می شوند؟”

این سه مورد پاسخ سوال است:

۱- “آگاهی”، نبود آگاهی باعث می شود اینگونه باشد. یک حدیث و یک آیه ی طلایی از امام علی(ع) و قرآن کریم در این مورد وجود دارند: “درد تو از توست، ولی تو بدان بصیرت نداری و درمان تو نیز در درون توست، لیکن تو بدان آگاهی نداری”؛ “خدا حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد کرد تا زمانی که خود آن قوم حالشان را تغییر دهند/ رعد- ۱۱. باید توجه داشت که ما بر روی زمین به تور تفریحی نیامده ایم و کسی با ترانسفر*حمل از مبدأ تا مقصد* منتظر ما نیست تا ما را به مقصدمان و به اهدافمان برساند، خودمان باید تلاش کنیم، آن هم تلاشی هوشمندانه که زیربنای آن آگاهیست.

۲- “جهل و توهم دانستن” دو دوست بدِ هر انسان می باشند. چرا دوست می باشند؟ چون آنها که اینها را دارند رابطه ی خوبی با این دو برقرار کرده اند و آنها را دو دوست صمیمی برای خود می دانند، در صورتی که نمی دانند همین دو، در مراحل مختلف زندگی آنها را زمین گیر می کنند و مانع از رشد و پیشرفت واقعی آنها می شوند.

۳- “امتحان”، هر یک از ما انسان ها در هر کجای کره ی زمین نقش های خود را بازی می کنیم و در حال امتحان شدن هستیم و هدفی مهم در پس هر یک از نقش های ما وجود دارد و آن امتحان شدن ماست تا قهرمان های واقعی از قهرمان های دروغین جدا شوند برای پاداشی که در انتظار هر یک از ماست، برای مرحله ی دیگری از زندگی مان که در آن جهان می باشد تا در آغوش خدا زندگی کنیم.

یک فیلم بی هیجان با سناریوهای تکراری ارزش بازی کردن دارد؟، ارزش نگاه کردن دارد؟، اگر قرار بود هیچ کس امتحان نشود و همه خیلی راحت و شیک به اهدافمان برسیم آیا واقعا زندگی لذت داشت؟، من که فکر نمی کنم، اگر اینگونه بود این بی احترامی به انسان بود که از گوهری به نام عقل برخوردار است و درگیر روزمرگی عجیبی می شدیم.

با آنها که در این فیلم واقعی کنار کشیده اند و مشغول یک زندگی روتین و تکراری هستند کاری ندارم، آنها که الکی خوش هستند هم همینطور، مخاطب من تو هستی که بیداری، میدانم اگر بخواهی می توانی قهرمان شوی و نقشی به یاد ماندنی را در فیلم واقعی زندگی در روی زمین بازی کنی چون می دانم به قول امام علی(ع): “آیا گمان می کنی که تو موجودِ کوچکى هستى در حالی که دنیای بزرگی در تو نهفته است!؟” و تو با آگاهی و تلاش هوشمندانه این دنیا را به روی خودت و دیگران آشکار خواهی کرد و در فیلم زندگی بازیگری خواهی بود که همچون ستاره خواهی درخشید.

نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد؛ عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد

ارغوان جام عقیقی به سمن خواهد داد؛ چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد

این تطاول که کشید از غم هجران بلبل؛ تا سراپرده گل نعره زنان خواهد شد

گر ز مسجد به خرابات شدم خرده مگیر؛ مجلس وعظ دراز است و زمان خواهد شد

ای دل ار عشرت امروز به فردا فکنی؛ مایه نقد بقا را که ضمان خواهد شد

ماه شعبان منه از دست قدح کاین خورشید؛ از نظر تا شب عید رمضان خواهد شد

گُل عزیز است غنیمت شمریدش صحبت؛ که به باغ آمد از این راه و از آن خواهد شد

مطربا مجلس انس است غزل خوان و سرود؛ چند گویی که چنین رفت و چنان خواهد شد

حافظ از بهر تو آمد سوی اقلیم وجود؛ قدمی نه به وداعش که روان خواهد شد/ حافظ

۱۳۹۷/۵/۱۹

منبع:

مأموریت+/ مقالات محمد کارگر مزرعه ملا

 

کمپین"دست های مهربان" سایت مأموریت+.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *